U11 (Årgang 08)

Hvis man er interesseret, så er der åben for tilgang af spillere. Kontakt trænere på nedenstående mail eller telefon.

Trænere:

Michael Baltersen, Tlf: 2714 5562      mijb@novonordisk.com

Nickie Axdal Pedersen, Tlf. 23630714      nickieaxdal@hotmail.com

Christian Sørensen, Tlf: 2448 9466      chrckks@gmail.com

Træningstider 2018:

Se under "Træningstider" her på hjemmesiden

Aktiviteter:

DBU Række SU Tryk her

DBU Række 3 Tryk her

DBU Række 4 Tryk her

 
 

Sponsor


Sponsorer

Kampe


Torsdag den 16. august
U11 4 8m (08) Efterår Langhøjskolen
Kl. 18:00Hundige BK (1)
Lørdag den 18. august
U11 3 8m (08) Efterår (Hjemme)
Kl. 11:00Greve Fodbold
Lørdag den 25. august
U11 3 8m (08) Efterår Brøndby St
Kl. 10:00Brøndbyernes IF
Søndag den 26. august
U11 SU 8m (08) Efterår Slagelse St Kunst
Kl. 11:15Slagelse B&I
Søndag den 26. august
U11 4 8m (08) Efterår Solrød IC
Kl. 11:15Solrød FC
Torsdag den 30. august
U11 4 8m (08) Efterår Langhøjskolen
Kl. 18:00Taastrup FC
Lørdag den 1. september
U11 3 8m (08) Efterår (Hjemme)
Kl. 10:00Virum-Sorgenfri BK (2)
Søndag den 2. september
U11 SU 8m (08) Efterår NFC Anlæg Nord
Kl. 11:00Nykøbing FC
Lørdag den 8. september
U11 SU 8m (08) Efterår (Hjemme)
Kl. 11:00LSF
Lørdag den 8. september
U11 3 8m (08) Efterår Elverroad
Kl. 10:00B. 1973, Herlev
Søndag den 9. september
U11 4 8m (08) Efterår Herstedøster St
Kl. 10:00Herstedøster IC
Torsdag den 13. september
U11 4 8m (08) Efterår Langhøjskolen
Kl. 17:30Glostrup
Lørdag den 15. september
U11 3 8m (08) Efterår Hedehusene IP
Kl. 11:00Fløng-Hedehusene Fodbold
Lørdag den 15. september
U11 SU 8m (08) Efterår Himmelev IP
Kl. 10:00Himmelev-Veddelev BK
Lørdag den 22. september
U11 3 8m (08) Efterår (Hjemme)
Kl. 11:00Måløv BK (2)
Lørdag den 22. september
U11 SU 8m (08) Efterår Ringsted St
Kl. 10:30Ringsted IF
Lørdag den 22. september
U11 4 8m (08) Efterår Vallensbæk IC
Kl. 11:00Vallensbæk IF
Torsdag den 27. september
U11 4 8m (08) Efterår Brøndby St
Kl. 17:00Brøndbyernes IF
Lørdag den 29. september
U11 3 8m (08) Efterår Sportspladsen i Syd
Kl. 12:15Albertslund BS 72
Torsdag den 4. oktober
U11 4 8m (08) Efterår Langhøjskolen
Kl. 17:30Albertslund IF
Lørdag den 6. oktober
U11 SU 8m (08) Efterår (Hjemme)
Kl. 11:30Ishøj IF
Lørdag den 6. oktober
U11 3 8m (08) Efterår (Hjemme)
Kl. 10:00Taastrup FC (1)
Onsdag den 10. oktober
U11 4 8m (08) Efterår Rishøj St
Kl. 17:15Rishøj Boldklub
Søndag den 14. oktober
U11 3 8m (08) Efterår Espelunden Kunstgræs
Kl. 10:00BK Avarta
Lørdag den 27. oktober
U11 SU 8m (08) Efterår Avedøre St Kunstgræs
Kl. 11:00RB 1906