U15 (Årgang 04)

Kampe for U12:

Turnering 2018.

Hold 1: Tryk her

Hold 2: Tryk her

Hvis man er interesseret, så er der åben for tilgang af spillere. Kontakt træneren på nedenstående mail eller telefon.

Trænere

Trænere: Michael Lind Arpe tlf. 22680855 michael.arpe@bkfriheden.dk

Holdleder: Jacob Lerche tlf  29177714 jalerche@gmail.com

Træningstider 2018

Se under "Træningstider" her på hjemmesiden

Aktiviteter

I vintersæsonen har vi tilmeldt 2 hold i SBU's 8-Mandsturnering. Holdene til kampene bliver udtaget ca. en uge inden kampen.

Til Hvidovre stævnerne i foråret vil der være fri tilmelding for alle, så der ved vi ikke endnu, hvor mange hold der tilmeldes.



Sponsor


Sponsorer

Kampe


Lørdag den 15. december
U15 drenge (04) håndboldmål C Tune Hallen
Kl. 15:40Solrød FC
Kl. 16:30Lynge-Uggeløse IF
Kl. 16:50Kværkeby IF (2)
Lørdag den 15. december
U15 drenge (04) håndboldmål B Tune Hallen
Kl. 14:00Asnæs BK (1)
Kl. 14:20Lynge-Broby IF (1)
Kl. 14:50IF Frem Bjæverskov (2)
Kl. 15:10Ølstykke FC (2)
Søndag den 16. december
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 Gentofte Sportspark - kunst 1
Kl. 12:15Jægersborg BK
Mandag den 7. januar
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 Avedøre St Kunstgræs
Kl. 19:00Vanløse
Fredag den 11. januar
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 Avedøre St Kunstgræs
Kl. 19:00Skovshoved IF
Fredag den 25. januar
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 Avedøre St Kunstgræs
Kl. 19:00B 1903
Søndag den 27. januar
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 Kunst, B93
Kl. 14:30B.93 (1)
Lørdag den 2. marts
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 Avedøre St Kunstgræs
Kl. 14:15Vestia
Søndag den 3. marts
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 Kunst, Vestamager IA
Kl. 10:00AB Tårnby
Fredag den 8. marts
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 Avedøre St Kunstgræs
Kl. 19:00Skjold
Lørdag den 9. marts
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 Avedøre St Kunstgræs
Kl. 14:15Dragør Bk.
Søndag den 17. marts
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 Kunst, John Tranums Alle
Kl. 13:10Kastrup
Mandag den 18. marts
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 Avedøre St Kunstgræs
Kl. 19:00Fremad Amager
Fredag den 22. marts
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 Avedøre St Kunstgræs
Kl. 19:00B93 (2)