U15 (Årgang 04)

Kampe for U12:

Turnering 2018.

Hold 1: Tryk her

Hold 2: Tryk her

Hvis man er interesseret, så er der åben for tilgang af spillere. Kontakt træneren på nedenstående mail eller telefon.

Trænere

Trænere: Michael Lind Arpe tlf. 22680855 michael.arpe@bkfriheden.dk

Holdleder: Jacob Lerche tlf  29177714 jalerche@gmail.com

Træningstider 2018

Se under "Træningstider" her på hjemmesiden

Aktiviteter

I vintersæsonen har vi tilmeldt 2 hold i SBU's 8-Mandsturnering. Holdene til kampene bliver udtaget ca. en uge inden kampen.

Til Hvidovre stævnerne i foråret vil der være fri tilmelding for alle, så der ved vi ikke endnu, hvor mange hold der tilmeldes.



Sponsor


Sponsorer

Kampe


Fredag den 17. august
U15 2 (04) Efterår (Hjemme)
Kl. 18:00Køge BK
Søndag den 19. august
U15 4 (04) Efterår Albertslund St
Kl. 11:00Albertslund IF
Lørdag den 25. august
U15 4 (04) Efterår (Hjemme)
Kl. 10:00Greve Fodbold
Søndag den 26. august
U15 2 (04) Efterår Sønderkærskolen
Kl. 14:00Rosenhøj BK
Tirsdag den 28. august
U15 4 (04) Efterår Langhøjskolen
Kl. 17:30Bagsværd BK
Tirsdag den 28. august
U15 2 (04) Efterår Ishøj IC
Kl. 18:30Ishøj IF
Søndag den 2. september
U15 4 (04) Efterår Elverroad
Kl. 10:00B. 1973, Herlev
Lørdag den 8. september
U15 2 (04) Efterår Tune St
Kl. 10:00Tune IF
Lørdag den 8. september
U15 4 (04) Efterår (Hjemme)
Kl. 10:00LSF
Lørdag den 15. september
U15 4 (04) Efterår (Hjemme)
Kl. 10:00Albertslund IF
Lørdag den 15. september
U15 2 (04) Efterår Køge St
Kl. 10:30Køge BK
Lørdag den 22. september
U15 4 (04) Efterår Greve IC
Kl. 13:00Greve Fodbold
Søndag den 23. september
U15 2 (04) Efterår (Hjemme)
Kl. 13:00Rosenhøj BK
Fredag den 28. september
U15 2 (04) Efterår (Hjemme)
Kl. 19:00Ishøj IF
Lørdag den 29. september
U15 4 (04) Efterår Bagsværd St
Kl. 10:00Bagsværd BK
Lørdag den 6. oktober
U15 4 (04) Efterår (Hjemme)
Kl. 10:00B. 1973, Herlev
Onsdag den 10. oktober
U15 4 (04) Efterår Smørum IC
Kl. 17:30LSF
Fredag den 12. oktober
U15 2 (04) Efterår (Hjemme)
Kl. 19:00Tune IF