Seniorer

1. Holdet

Du kan kommentere siden, eller kommentere andres kommentarer ved at trykke her!. Kommentarene bliver vist i højre side (over nyhederne).

1. holdet spiller i sæsonen 2017 i serie 3.

Trænerteam:

Cheftræner: Henrik Hansen

Assistent træner: Anders

Træningtid på Kunstbanen:

Tirsdag 20.30-22 og torsdag 20.30-22

Stilling:

Tryk her.

2. Holdet

2. holdet spiller i sæsonen 2017 i Serie 3

Cheftræner: Lasse, Mobil: 60224913 , Mail:

Stilling:  her



Sponsor


Sponsorer

Kampe


Søndag den 27. august
Serie 3 Roskilde IP Kunstgræs
Kl. 12:00RB 1906
Søndag den 27. august
8-Herresenior Mester - Efterår (Hjemme)
Kl. 12:00Egevoldens Idræts Club
Søndag den 27. august
Serie 3 Ishøj IC
Kl. 13:00Ishøj IF
Onsdag den 30. august
8-Herresenior Mester - Efterår Herfølge St
Kl. 18:45Herfølge BK
Lørdag den 2. september
Serie 3 (Hjemme)
Kl. 14:00Avedøre IF (2)
Kl. 12:00Vindinge IF
Lørdag den 9. september
Serie 3 Mosede-skolen
Kl. 12:00Mosede BK
Kl. 15:30Bramsnæs FB
Søndag den 10. september
8-Herresenior Mester - Efterår (Hjemme)
Kl. 12:00Ishøj United
Tirsdag den 12. september
Serie 3 Viby IA
Kl. 18:30Viby-Gadstrup
Onsdag den 13. september
8-Herresenior Mester - Efterår Alkestrupskolen
Kl. 18:15Sædder IF
Søndag den 17. september
Serie 3 Enghøjskolen
Kl. 13:00A-Team 2650
Lørdag den 23. september
Serie 3 (Hjemme)
Kl. 12:00Himmelev-Veddelev BK
Kl. 14:00Glostrup
Søndag den 24. september
8-Herresenior Mester - Efterår (Hjemme)
Kl. 12:00SIF Oldboys/Girls (1)
Tirsdag den 26. september
8-Herresenior Mester - Efterår Fløng IA
Kl. 18:00FC Fløng
Tirsdag den 26. september
Serie 3 NyBolig Park - Kunstgræs
Kl. 19:00Taastrup FC (1)
Lørdag den 30. september
Serie 3 Ishøj IC
Kl. 13:00FC Ishøj
Mandag den 2. oktober
8-Herresenior Mester - Efterår Enghøjskolen
Kl. 17:30Avedøre BK
Lørdag den 7. oktober
Serie 3 (Hjemme)
Kl. 14:00Albertslund BS 72
Kl. 12:00Havdrup GI
Lørdag den 14. oktober
Serie 3 Langbjergskolen
Kl. 15:30Brøndby Strand IK (2)
Søndag den 15. oktober
8-Herresenior Mester - Efterår (Hjemme)
Kl. 12:00Vor Frue IF
Søndag den 15. oktober
Serie 3 Brøndby St
Kl. 11:00Brøndbyernes IF
Lørdag den 28. oktober
Serie 3 (Hjemme)
Kl. 14:00Karlslunde IF
Kl. 12:00Tune IF
Lørdag den 4. november
Serie 3 Avedøre St
Kl. 10:30Avedøre IF (1)
Kl. 13:00Albertslund IF