Veteraner

Du kan kommentere siden, eller kommentere andres kommentarer. ved at trykke

Kommentarene bliver vist i højre side (over nyhederne)

BK Friheden har et 5-mands veteran, et 8-mands veteran og et 8-mands superveteran hold.

Holdleder/Træner:

5 og 8 veteran:


Bo Holtemann
Tlf. 2880 8188
Email: bo.holtemann@gmail.com

Strandmarks skolen omklædning. Vi spiller på Strandmarksskolen - alternativt Langhøjskolen og alternativt på Avedøre Idrætsanlæg (primært vinterturnering på kunstbane). 


Super Veteran 2 (8-mands)

Holdleder

Stig Jensen#
Tlf.: 2427 1461
Email: stigwrexham@comxnet.dk

Stilling og Resultater

8-Superveteran 2, Pulje 2



Sponsor


Sponsorer

Kampe


Tirsdag den 29. august
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår NyBolig Park
Kl. 19:00Taastrup FC
Onsdag den 30. august
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår Avedøre St
Kl. 18:45Avedøre IF
Tirsdag den 5. september
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår (Hjemme)
Kl. 18:30Hundige BK
Onsdag den 6. september
5-M+40 (Veteran (8m mål 5 mands bane) Efterår Måløv IP
Kl. 18:30Måløv BK
Torsdag den 7. september
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår (Hjemme)
Kl. 18:30Greve Fodbold
Mandag den 11. september
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår Avedøre St
Kl. 18:15FC Hvidovre
Tirsdag den 12. september
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår (Hjemme)
Kl. 18:15Ishøj IF
Onsdag den 13. september
5-M+40 (Veteran (8m mål 5 mands bane) Efterår (Hjemme)
Kl. 18:30Glostrup 95
Mandag den 18. september
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår Valhøj Skole
Kl. 18:00B. 77, Rødovre
Torsdag den 21. september
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår (Hjemme)
Kl. 18:00Karlslunde IF
Tirsdag den 26. september
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår (Hjemme)
Kl. 17:45Albertslund IF
Onsdag den 27. september
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår Himmelev Kunstgræsbane
Kl. 19:30Himmelev-Veddelev BK
Onsdag den 27. september
5-M+40 (Veteran (8m mål 5 mands bane) Efterår (Hjemme)
Kl. 17:45Måløv BK
Onsdag den 4. oktober
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår Ballerup IP
Kl. 18:00BSF
Onsdag den 4. oktober
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår Glostrup IP Kunstgræs
Kl. 18:00Glostrup
Torsdag den 5. oktober
5-M+40 (Veteran (8m mål 5 mands bane) Efterår Vestskovbanerne
Kl. 17:30Glostrup 95
Tirsdag den 10. oktober
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår (Hjemme)
Kl. 17:15Glostrup
Torsdag den 12. oktober
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår (Hjemme)
Kl. 17:15Taastrup FC
Torsdag den 19. oktober
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår (Hjemme)
Kl. 19:00Siff, Solrød
Onsdag den 25. oktober
5-M+40 (Veteran (8m mål 5 mands bane) Efterår (Hjemme)
Kl. 17:30Måløv BK
Torsdag den 26. oktober
5-M+40 (Veteran (8m mål 5 mands bane) Efterår Vestskovbanerne
Kl. 18:00Glostrup 95