Veteraner og masters

Du kan kommentere siden, eller kommentere andres kommentarer. ved at trykke

Kommentarene bliver vist i højre side (over nyhederne)

BK Friheden har et 8-mands veteran, et 8-mands superveteran hold og et 7masters hold. 

7masters holdet er i samarbejde med Hvidovre If, og er registreret i KBU under holdet Hvidovre IF/Friheden 

8veteran og 7masters:


Bo Holtemann
Tlf. 2880 8188
Email: bo.holtemann@gmail.com

Vi spiller på Avedøre Idrætsanlæg på kunst. Alternativt på græs på Strandmark eller Langhøj. 


Super Veteran 2 (8-mands)

Holdleder

Stig Jensen#
Tlf.: 2427 1461
Email: stigwrexham@comxnet.dk

Stilling og Resultater

8-Superveteran 2, Pulje 2



Sponsor


Sponsorer

Kampe


Tirsdag den 21. august
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår Allerød IP Kunstgræs
Kl. 19:00Allerød Fodbold Klub
Torsdag den 23. august
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår Avedøre St Kunstgræs
Kl. 20:00Karlslunde IF
Tirsdag den 28. august
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår (Hjemme)
Kl. 18:45B. 1973, Herlev
Onsdag den 29. august
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår Jersie-Hallen
Kl. 18:45Siff, Solrød
Tirsdag den 4. september
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår Lundtofte Idrætsplads
Kl. 18:30Lundtofte Boldklub
Torsdag den 6. september
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår Avedøre St Kunstgræs
Kl. 20:00Brøndby Strand IK
Mandag den 10. september
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår Vallensbæk IC
Kl. 18:15Vallensbæk IF
Tirsdag den 11. september
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår Nørrekær
Kl. 18:30BK Vest, Rødovre
Tirsdag den 18. september
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår (Hjemme)
Kl. 18:00Taastrup FC
Torsdag den 20. september
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår Avedøre St Kunstgræs
Kl. 20:00Greve Fodbold
Onsdag den 26. september
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår NyBolig Park - Kunstgræs
Kl. 19:00Taastrup FC (1)
Torsdag den 27. september
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår Nørrekær
Kl. 17:45BK Vest, Rødovre
Mandag den 1. oktober
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår Albertslund St
Kl. 17:30Albertslund IF
Tirsdag den 2. oktober
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår (Hjemme)
Kl. 17:30Slagslunde-Ganløse IF
Tirsdag den 9. oktober
8-M+45 (Super-veteran) 2 - Efterår Hundige Boldfælled
Kl. 17:15Hundige BK
Torsdag den 11. oktober
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår Avedøre St Kunstgræs
Kl. 20:00Himmelev-Veddelev BK